0532 314 44 45 Ataşehir Atatürk, Meriç Cd., 34758 Ataşehir/İstanbul

Fotoğrafçılık Bloglarım

Moda, Düğün ve Portre Fotoğrafçılığında Doğru Lens Seçimi

Bu yazımda 35mm, 50mm, 85mm ve 70-200mm ile portre çekimleri hakkında konuşacam. Ancak öncelikle ideal portre lensi standartları nelerdir onları değerlendirelim.

Lensi portre çekimi için iyi yapan nedir?

a. Odak Uzaklığı :

Fotoğrafçıların çoğu, portre fotoğrafçılığı için normalden daha uzun bir lens istediklerini söyleyecektir. Buda kısa ve orta bir tele foto. Yani Full Frame fotoğraf makinaları ölçüsünde (Crop Sensörlü makinalarda 1.5 veya 1.6 çarpan ebat) Popüler portre objektifi odak uzunlukları 85mm, 100mm, 105mm ve 135mm’dir. Neden daha kısa ebatlar tercih edilmez derseniz çünkü örneğin 24,35 veya 50mm de boydan çekimler için mühim olmasada sadece boyun üstü baş çekimlerinde modele objektifle yaklaşma zorunluluğunuz modelde distortion (çarpıtmalar) yaratacak ve yüzde genişlemelere neden olacaktır. Buda Çekimi yaptığınız kişinin hoşuna gidecek bir sey değildir.

b. Arka Planı Çerçeveleme ve Bokeh

Prime lensler tipik olarak, geniş maksimum diyafram açıklıkları ile zoomlardan daha hızlıdır. Bu ƒ / 2 ve daha hızlı lensler, geniş açık alanda kullanıldığında çok sığ alan derinliği üretir. Bu sığ alan derinliği önemli bir faydadır çünkü portre fotoğrafçıları her zaman modellerini arkaplan kalabalıklığından ayrıştırmaya çalışırlar. Uzun tele foto lensler hem bu arkaplan flulaştırmada daha etken olduğu gibi zoom etkisi ile ayrıca arkaplanı normalinden dahada sıkıştırma etkisine sahiptirler. 

DJI Phantom Professional

DJI firmasının bugüne kadar geliştirmiş olduğu en iyi kamera ile cam gibi görüntüler elde edebilirsiniz. Kamerayı taşıyan gimbal ünitesi ise; DJI firmasının kamera stabilizasyonu konusundaki senelerdir sahip olduğu tecrübeler ile üretilerek size her türlü uçuş ortamında stabil görüntüler alabilme olanağı sağlar.

 • Video: 4K @ 24-30 fps, veya 1080p @ 24-60fps
 • Foto: 12,4 Megapixel
 • Lens: 9 grup halinde 9 bileşenden meydana gelir, bir aspherical lens bileşen ile distorsiyon engellenir.
 • 1/2.3 inch CMOS sensör
 • 94⁰ geniş-açı FOV
 • 3-eksen gimbal

Kiralık drone ürünü sadece operatörle birlikte verilmektedir. Havadan Çekim linkinde kiralık drone fiyatlarımızı bulabilirsiniz.

DJI RONIN – M KAMERA STABİLİZATÖR

DJI Ronin-M modeli 3.6kg ağırlığa kadar tüm kameraları kolaylıkla taşıyabiliyor ve kaliteli bir vibrasyon engellemeye sahiptir. Ronin M ,3-axis yani 3 eksenli görüntü sabitleme özelliği ile video çekimlerinde konu takibini mükemmel seviyeye çeken bir modeldir. Kiralık Ronin olarak operatör ile birlikte sunduğumuz bu ürün profesyonel çekim ekip ve ekipmanlarınızda yanınızdan ayırmayacağınız bir modeldir. Kiralık ronin operatör ve hatta kiralık DSLR makine ekipmanları ve cine lens lerle tam bir set oluşturabilirsiniz. Kiralık Ronin fiyatlarımızı Film / Video Çekim linkinde bulabilirsiniz.

FOTOĞRAF ve VİDEO STÜDYOSU

Fotoğraf ve Video Stüdyo Ekipmanlarımız :

 • 3metre genişliğinde sonsuz fon gri, beyaz, siyah veya istediğiniz arkaplan rengi ve yeşil ekran (greenbox)
 • Godox AD600 watt ParaFlash, SoftBox, Beauty Dish, StripBox, Snoot ile 3 adet flash ışıklandırma.
 • Video Led Işıklar.
 • Still Life Ürün Çekimi Fotoğraf ve Işık Çadırı.
 • Moda Çekimi, Ürün Çekimi, Portre, Model, Nişan ve Düğün Fotoğraf Çekimlerinde kullanabileceğiniz bu stüdyomuz ayrıca taşınabilir akülü ışık sistemlerine sahip olduğu için diğer mekan tercihleriniz yada dış mekan çekimlerinizde kurulum sağlıyabilmekteyiz.
 • Fotoğraf ve Video prodüksiyonları için özel tasarlanmış studyomuz hayallerinizi gerceğe dönüştüren greenbox teknolojisi ile sizleri arzu ettiginiz atmosfere veya mekanın içine yerleştirmektedir. Fotoğraf veya videolarınızda, ürün çekimlerinizde, tanıtım filmi veya muzik klibi çekimlerinizde bu özel studyomuzdan yararlanabilirsiniz.
WhatsApp chat